דת הסביבה?


שאלה: אם אמונה בשינוי אקלימי היא דת, ואסור להכניס סימנים דתיים לבתי ספר ממלכתיים באיחוד האירופי, האם אסור להכניס לבתי ספר באיחוד אמצעים למניעת שינוי אקלימי?!

4 Responses to דת הסביבה?

 1. איש התרנגולת האיום says:

  עשית כאן סלט נסיבתי. דוד שמש הוא סימן של הדת הירוקה באותו אופן שעוגב הוא סימן דתי של הנצרות. לא צריך להיות פעיל של גרינפיס על מנת להכיר בפונקציה שדוד השמש ממלא ולא צריך לקבל את הקריד הפרוטסטנטי על מנת להינות מהמוטטים של באך.
  הסימנים הדתיים בהקשר שהבאת הם (או בכל אופן-צריכים להיות) מובהקים בקונטקסט הדתי שלהם. למשל: תפילין, צלב,בורקה אנד סאץ.

 2. smiley says:

  אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אם אמונה בשינוי ארלימי היא דת, אז דודי השמש הם סימנים דתיים, והאמונה שהם משפיעים על הסביבה דומה לאמונה שמזוזה או צלב ישפיעו על המציאות. אם יש לדוד השמש השפעה מוכחת על הסביבה, אז האמונה שהם משפיעים על המציאות היא אמונה מדעית, והמאמינים בה לא זכאים להגנה כמאמינים באמונה דתית.

 3. איש התרנגולת האיום says:

  אמונה בשינוי אקלימי אינה דת, אתה משטח (אם להשתמש במילים עדינות) את הטענה המקורית. שינוי אקלימי הוא אנהרנטי לכדור הארץ כחלק ממה שהיינו עלולים לקרוא לו מצב סטציונארי. התחממות גלובאלית (GW) היא עובדה. מאז 1880 ועד ימינו אנו הטמפ' עלתה בכ0.6 מעלות צלזיוס. אף אחד לא מתווכח על העניין הזה (רק על הוריאציות בטמפרטורה ובתאריך).

  AGW לעומת זאת, (התחממות גלובאלית אנתרופוגנית) היא תיאוריה קונטרוורסיאלית שעומדת על כרעי תרנגולת ומקודמת בצורה פוליטית, דוגמאטית, לא עקבית, נכלולית, לא קוהרנטית, אוטונומית… בקיצור כמו דת.

  את ההשפעה (הזניחה)של דוד השמש על הסביבה יכול לקבל גם מי שאינו חסיד ירוק. הספקנים אינם טוענים שלא ניתן לייצר אנרגיה סולארית אלא שזה לא ריאלי לשאוף ולהתבסס עליה כמקור אנרגיה עיקרי (כתחליף לדלק מאובנים). באותו אופן, אתאיסט יכול לקבל את ההשפעה (הזניחה) המוכחת של העוגב על הסביבה (למשל על רגש המאזין) גם מבלי לקבל את הטענה שהנגינה בעוגב במסגרת טקס פולחני נוצרי מסוים מקרבת אותו במובן החזק לגולם מטאפיזי הידוע בנצרות כאלוהים.

  ההקבלה שלך מוטעית. המזוזה והצלב ביהדות ובנצרות הם סימנים מובהקים של הדתות הללו וחסרים פונקציה מחוצה להן. דוד השמש היה קיים ושימש עוד בטרם הירוקים גילו את חדוות הדוגמאטיקה. אבל זה מעבר לעניין הכרונולוגי. הירוקים גם מקדמים שימוש בתירס כמקור לאנרגיה, ואתה לא מתכוון לטעון שמי שמעוניין להמשיך ולהינות מתירס, ראוי כי יקבל על עצמו תרי"ג מצוות ירוקות, נכון?

 4. smiley says:

  העניין הוא שזאת לא דת. זאת אידיאולוגיה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: